Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka i V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Mam Prawo"

21 Listopada 2015 r. Jolanta Jaroń

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w Publicznej Szkole Podstawowej 37 w Wałbrzychu przeprowadzono zajęcia propagujące prawa dziecka i jego potrzeby. Uczniowie dowiedzieli się, że prawo gwarantuje dzieciom  m.in kontakt z mamą i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Najmłodsi uczniowie tego dnia spisali swoje prawa na wielkich serduszkach. Zwieńczeniem obchodów Dnia Praw Dziecka było uroczyste rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu Plastycznego  „Mam Prawo” organizowanego przez PSP 37 i radną Rady Miejskiej Wałbrzycha p. Renatę Wierzbicką. Tematem tegorocznego konkursu była plastyczna interpretacja prawa dziecka do ochrony zdrowia. Goście i laureaci konkursu obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy II c i koła muzycznego.