Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Radosne Dzieciństwo"

23 listopada 2016 r. Edyta Górska

Już piąty raz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu we współpracy z Renatą Wierzbicką Radna Rady Miasta zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Radosne Dzieciństwo" dla uczniów klas 0-III i przedszkoli. Konkurs został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.
Zadaniem uczestników była plastyczna interpretacja dowolnego prawa dziecka.
Wzięli w nim udział uczniowie z 10 placówek oświatowych powiatu wałbrzyskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 22.11.2016 r.
Zgromadzeni na uroczystości goście i laureaci konkursu obejrzeli ,, Bajkę o prawach dziecka" w wykonaniu uczniów PSP 37.
Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przypadającego 20 listopada.
Oprócz konkursu uczniowie PSP 37 zorganizowali happening ,,Mam prawo do..." na ulicach Piaskowej Góry.