Dzień Tabliczki Mnożenia

30 Września 2016 r. Jolanta Jaroń

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu włączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadał 30 września. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się. Uczniowie przygotowali plakaty, rekwizyty, ozdobili szkołę tematycznymi dekoracjami. Najważniejszą częścią akcji były konkursy znajomości tabliczki mnożenia. Brali w nich udział uczniowie klas III-VI. Komisje egzaminacyjne tworzyły dzieci.  Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom egzaminowanie z tabliczki pracowników szkoły oraz mieszkańców Piaskowej Góry. Patrole Egzaminacyjne wyszły na ulice, do sklepów, parków i przepytywały przypadkowych przechodniów. Taka zamiana ról była często bardziej stresująca dla dorosłych. Dzieci natomiast były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Za zdany egzamin każdy otrzymywał tytuł ,,Mistrza tabliczki mnożenia i drobny upominek. Dzięki tym obchodom uczniowie przekonali się, że można poprzez zabawę nauczyć się tabliczki mnożenia.