Europejski sukces - II miejsce w konkursie


 Uczennice klasy III a i III b  Maja, Amelia, Julia, Hanna i Magda zdobyły drugie miejsce w Europejskim  Konkursie„Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!” zorganizowanym przez Insafe  z okazji międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2012. Insafe ( z siedzibą w Brukseli) jest europejską siecią Awareness ośrodków promujących bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu i urządzeń mobilnych przez młodych ludzi.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest organizowany przez Insafe  każdego roku w lutym. DBI ma na celu promocję bezpiecznego i odpowiedzialnego wykorzystywania nowych technologii, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie z naszej szkoły biorą w nim udział już od 8 lat. W tym roku DBI obchodzony był  pod hasłem „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”. 
Do konkursu zaproszone zostały  dzieci i młodzież, których zadaniem było stworzenie krótkiego filmu (max. 2 minuty) poświęconego hasłu przewodniemu DBI 2012 – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”.
Dziewczynki brały udział w kategorii wiekowej ,, do 9 lat”. Nagrodzony film zwraca  uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci. 
Organizatorzy konkursu przygotowali elektroniczną galerię dostępną na stronie www.saferinternet.org, gdzie będzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych. Wystawa będzie promowana w mediach oraz wśród partnerów programu Safer Internet oraz DBI. 
Link do filmu: http://www.saferinternetday.org/web/guest/winners2012